Redacția «СП»

Fondator și director Slava Perunov (perunov@esp.md)

Redactor-șef Ruslan Mihalevski (0231 6-77-30, 0676 39-515, mihalevski@esp.md)

Redactor-șef adj. Marina Bzovaia (0231 6-77-30, bzovaia@esp.md)

Redactor-șef versiunea română Sergiu Pascari (pascari@esp.md)

Departamentul jurnalistic:

(0231 6-77-30, 0685 01-578, citatel@esp.md)

Șeful departamentului Natalia Petrusevici (petrusevici@esp.md)

Nelly Lanskaia (lanskaia@esp.md)

Sergiu Pascari (pascari@esp.md)

Constantin Hairetdinov (hairetdinov@esp.md)

Ilona Gomeniuk (gomeniuk@esp.md)

Victoria Voronțova (vorontsova@esp.md)

Olesea Belaia

Serghei Puzic (fotograf; foto@esp.md)

Departamentul IT:

Andrei Popa, Victor Țurcanu

Contabil-șef

Ludmila Ruțkaia (0231 85-705)

Departamentul publicitate:

Șeful departamentului Oxana Botnariuc (0231 85-750, 0790 500-38, 0685 015-80, 0676 39-518, reclama@esp.md).